7 تاثیر کم خوابی روی بدن ما

بد خوابی

داشتن یک خواب خوب شبانه برای بسیاری از افراد بسیار دشوار است، اما برای سلامتی و تندرستی ما بسیار ضروری است. کمبود خواب روی پوست شما تأثیر می‌گذارد، نوشته ما در این مورد – ببینید خواب بد چگونه روی پوست شما تاثیر می گذارد – اما می‌تواند بر بدن شما نیز تأثیر جدی بگذارد.

ما از اطلاعاتی که با واسطه از متخصص پزشکی عباس کنعانی ، ایرانی مقیم انگلستان مدیر داروسازی در شیمی در این زمینه بدست آوردیم تا تاثیر کمبود خواب بر کل بدن رابه ما نشان دهد.

1. سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف می کند

کمبود خواب می‌تواند شما را مستعد ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا کند. این به این دلیل است که کمبود خواب بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر می‌گذارد و شما را در معرض بیماری قرار می‌دهد، زیرا بدن شما نمی‌تواند با عفونت مقابله کند. اگر به سختی می‌خوابید، اطمینان حاصل کنید که به سایر بخش‌های سلامتی شما مانند خوردن میوه و سبزیجات تازه، ورزش در جاهایی که می‌توانید و نوشیدن آب فراوان توجه کنید.

2. بر سلامت روان شما تأثیر می‌گذارد

کمبود خواب تا حد زیادی بر وضعیت روانی شما تأثیر می‌گذارد. اگر خوب نمی‌خوابید، عملکرد شما در طول روز تحت تأثیر قرار می‌گیرد. ممکن است دریابید که نمی‌توانید روی کارها تمرکز کنید یا احساس خستگی کنید، چون انرژی ندارید. کمبود خواب همچنین ممکن است باعث ایجاد اضطراب و افسردگی شود، بعلاوه می‌تواند به طور بالقوه باعث مشکلات سلامتی دراز مدت در زندگی شود.

3. باعث افزایش وزن می‌شود

کم خوابی و افزایش وزن

کم خوابیدن می‌تواند باعث افزایش وزن شود. مشخص شده است که کسانی که خواب کمتری دارند بیشتر از کسانی که خوب می‌خوابند چاق می‌شوند. این به این دلیل است که وقتی خواب نیستید، سطح گرلین را افزایش می‌دهید، هورمونی که گرسنگی شما را افزایش می‌دهد.

4- خطر ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهد

اگر خواب کم دارید، یعنی دارید خود را در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 قرار می‌دهید. وقتی ساعات خواب کاهش می‌یابد، قند خون افزایش می‌یابد، در نتیجه می‌توانید بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت باشید.

5- میل جنسی شما را کاهش می‌دهد

کم خوابی و کاهش میل جنسی

شما ممکن است دریابید که میل جنسی شما پس از یک خواب بد شبانه کم یا به طور کلی از بین رفته است. این به این دلیل است که کسانی که خواب کافی ندارند، میل جنسی کمتری دارند و علاقه کمتری به رابطه جنسی دارند، یا برای لذت بردن از آن خیلی خسته هستند. این می‌تواند بر روابط شما تأثیر بگذارد و باعث تنش در خانه شود.

6. انرژی شما را می‌گیرد

کم خوابی و کاهش سطح انرژی بدن

کم خوابی از نظر جسمی نیز بر شما تأثیر می‌گذارد، زیرا ممکن است میزان انرژی مورد نیاز برای لذت بردن از زندگی روزمره را نداشته باشید. شما نیز حوصله ورزش را نخواهید داشت، که می‌تواند در طولانی مدت بر سلامتی و سلامتی شما تأثیر بگذارد.

7. علائم پیری را افزایش می‌دهد

صورت شما معمولاً اولین چیزی است که نشان می‌دهد خواب کافی ندارید. ممکن است متوجه شوید که چهره شما مات و کمی خاکستری به نظر می‌رسد. یا ممکن است علائم پیری را خیلی سریعتر از حالت عادی مشاهده کنید. این به این دلیل است که پوست شما برای بازسازی به مقدار کافی خواب نیاز دارد.

اگر با کمبود خواب دست و پنجه نرم می‌کنید، ما در وبلاگ حراج تشک نکات زیادی برای کمک به شما در خواب بهتر داریم. از راه های خواب سریع تا تاثیرات خواب بر سلامتی، ما توصیه های زیادی در این زمینه داریم.

اگر مرتباً با درد و دل درد از خواب بیدار می‌شوید، با تعویض تشک قدیمی می‌توانید کمبود خواب را برطرف کنید. همین امروز با ما تماس بگیرید و به صورت رایگان درب منزل سفارش خود را تحویل بگیرید و همانجا پرداخت کنید. همچنین می‌توانید دیگر ملزومات خواب خوب خود را مانند بالش طبی، ست ملحفه، تخت باکس، محافظ تشک، تشک مهمان و … از ما تهیه کنید. ما عرضه کننده مدل‌های مختلف از بهترین برندها تشک‌ و کالای خواب هستیم. از مشاوره تخصصی و رایگان ما که براساس تجربه‌های مختلف تعداد زیاد مشتری راضی است استفاده کنید و با بهترین قیمت محصول خود را تهیه نمایید. – امشب را خوب بخوابید تا فردا روز بهتری در پیش رو داشته باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.