نحوه انتخاب تشک مناسب

خرید تشک مناسب

اگر به دنبال خرید یک تشک جدید هستید، شاید چالش‌برانگیزترین چیز این باشد که از کجا شروع کنید. آیا به فروشگاه می روید یا آنلاین خرید می کنید؟ آیا گزینه‌های مقرون به صرفه را در اولویت قرار می‌دهید یا مدل‌های فانتزی را زیاد می‌کنید؟ و در مورد اندازه، شکل، مواد آرایش و طراحی چطور؟ بله، این موارد زیادی است که باید در نظر بگیرید، به خصوص اگر برای اولین بار است که در رختخواب خرید می کنید. در این راهنمای مفید، من قصد دارم دقیقاً نحوه انتخاب تشک مناسب را برای شما توضیح دهم. ما قصد داریم در مورد انواع مختلف تشک ها، نحوه تعیین اینکه چه حسی برای سبک خواب شما بهترین کار را دارد، و خیلی چیزهای دیگر صحبت کنیم! در پایان، من تضمین می کنم که دقیقاً می دانید چگونه تشک رویاهای خود را پیدا کنید.

 

خرید انواع تشک

 

عمر تشک

سن تشک شما می تواند نقش مهمی در تعیین نیاز به تشک جدید داشته باشد. به عنوان یک قاعده کلی، اگر بیش از 8 سال است که تخت خواب قبلی خود را دارید، باید به فکر گرفتن یک تخت جدید باشید. این به هیچ وجه یک استاندارد تعیین‌شده نیست، اما معمولاً معیار خوبی برای بررسی تشک خود و فهمیدن اینکه آیا هنوز هم کار خود را انجام می‌دهد یا خیر است.

وضعیت خواب شما چگونه است؟

اکنون که سؤال سن را مرتب کردیم، وقت آن است که به شما فکر کنیم. در حالی که ما عوامل مختلفی را بررسی می کنیم که به شما و سبک خواب منحصر به فرد شما مربوط می شود، اولین چیزی که باید دریابید این است که در چه وضعیتی می خوابید. گرچه اکثر مردم تمایل دارند که در شب بین موقعیت‌های مختلف پرت کنند و بچرخند، اما اکثر مردم موقعیت‌های خاصی را بر دیگران ترجیح می‌دهند. شاید شما کسی باشید که دوست دارید از پشت شروع کنید و به سمت شما بغلتید. یا شاید بیشتر شب را به پهلو می گذرانید و سپس در حالی که صبح چرت می زنید، کار را روی شکم خود تمام می کنید. اگر قبلاً هرگز به موقعیت‌های خواب ترجیحی خود فکر نکرده‌اید، توصیه می‌کنم در هفته آینده به نحوه خواب خود توجه بیشتری داشته باشید. احتمالاً متوجه خواهید شد که یا پشت می‌خوابید، به پهلو می‌خوابید، شکم می‌خوابید، یا ترکیبی از این سه. این اطلاعات مهم است زیرا همه تشک ها خود را مورد علاقه انواع مختلف خواب ها قرار می دهند. در زیر، انواع تخت‌هایی را که برای هر گروه موقعیت مناسب‌تر هستند، آشنا می‌کنم.

 

خوابیدن بروی تشک روی شکم

 

پشت خوابان

تشک بیش از حد سفت، در این افراد ممکن است کشش غیر ضروری را در شانه ها و قسمت پایین کمر تجربه کنند. تشک بیش از حد نرم، و باسن آنها می تواند از تراز با شانه های خود خارج شود، که منجر به خمیده شدن کمر و درد شدید در ستون فقرات می شود. بنابراین، این رویاپردازان به یک احساس محکم متوسط ​​نیاز دارند که درست در وسط این دو حالت افراطی قرار گیرد. افراد پشت خواب می خواهند با تختخوابی بروند که در محدوده 5.5-7/10 در مقیاس سفتی قرار می گیرد، که 1 نرم ترین تشک در جهان و 10 سفت ترین تشک در جهان است. برای مرجع، 6.5 معمولاً استاندارد صنعتی برای استحکام متوسط ​​در نظر گرفته می شود. چرا این حال و هوا برای افراد پشت خواب مناسب است؟ خوب، به بلند کردن و تنظیم ستون فقرات در یک تراز خنثی کمک می کند. وقتی من در مورد تراز خنثی ستون فقرات صحبت می کنم، اساساً به ایده ایجاد یک خط یکنواخت از شانه ها تا باسن اشاره می کنم. این به کاهش تنش در پشت و جلوگیری از دردهای مربوط به فیبرومیالژیا و آرتریت کمک می کند. پشت خواب‌ها از این جهت خوش‌شانس هستند که معمولاً می‌توانند روی انواع مختلف تشک‌ها و مواد راحتی پیدا کنند.

افرادی که به پهلو می‌خوابند

در جایی که افراد پشت خواب به تعادل نیاز دارند، خواب‌های پهلو نیاز به کاهش فشار عمیق در شانه‌ها و باسن دارند. این بدان معنی است که آنها معمولاً می خواهند به تشک نرم تری بچسبند که منحنی های بدن را منحنی کند تا از گیر کردن ناخوشایند در شب جلوگیری کند. در حالی که نرمی یک اصطلاح کاملاً ذهنی است، برای من، می توان آن را به عنوان هر چیزی در محدوده 4-6/10 در مقیاس سفتی تعریف کرد. مجدداً، ما این معیارها را با استاندارد صنعتی 6.5 برای استحکام متوسط ​​مقایسه می کنیم. از آنجایی که پهلو خوابان در شب نیروی زیادی به مفاصل خود وارد می‌کنند، بسیار مهم است که روی یک تخت آرام که مخصوصاً با در نظر گرفتن کاهش فشار طراحی شده است، فرود آیند. بسیاری از تشک‌ها ادعا می‌کنند که درد شانه و لگن را کاهش می‌دهند، اما مهم است که در مشخصات ساخت و ساز دقت کنید تا بفهمید که تخت چقدر می‌تواند فشار را در این نقاط کاهش دهد. توصیه می‌کنم تختخواب‌های کناری از تشک‌های مموری فوم استفاده کنند، تشک‌هایی که به‌خاطر ایجاد خطوط عمیق بدن، فرورفتگی و کاهش فشار معروف هستند.

 

انواع تشک طبی

 

افرادی که روی شکم می‌خوابند

این افراد اً برعکس خواب‌های پهلو هستند، زیرا به تشکی بسیار سفت نیاز دارند که باسن را در راستای شانه‌ها بلند کند. بزرگترین مشکلی که این افراد با آن مواجه خواهند شد تشک نرمی است که باعث می‌شود باسن با بقیه ستون فقرات هماهنگ نباشد، بنابراین آنها می‌خواهند چشم خود را به مدل‌های بسیار حمایت‌کننده نگاه کنند. نکته کلیدی در اینجا یافتن تختی است که فونداسیون های فوق العاده حمایتی را با لایه های راحتی نازک ترکیب می کند تا فقط یک بالشتک برای استحکام کلی ایجاد کند. بنابراین، شکم‌خواب‌ها احتمالاً در تشک‌های فنری داخلی یا هیبریدی که بخش‌های سیم‌پیچ بلند را با رویه‌های بالش یا یک لایه پوشش لحافی پیوند می‌دهند، بهترین عملکرد را خواهند داشت.

خواب‌های ترکیبی

و در نهایت، خواب‌های ترکیبی، آن دسته از افرادی که هر سه حالت را با هم ترکیب می‌کنند تا فضای راحتی را ایجاد کنند. یک سبک خواب محبوب، اما به یک تشک پویا نیاز دارد که بتواند راحتی در پشت، پهلو و شکم ایجاد کند. یک تشک سفت متوسط ​​یا تشک طبی یک انتخاب عالی برای خواب های ترکیبی است زیرا معمولاً تعادل دلپذیری بین کاهش فشار و پشتیبانی برقرار می کند. آن‌ها به اندازه‌ای نرم هستند که فشار را به شانه‌ها در هنگام خوابیدن به پهلو کاهش دهند و به اندازه‌ای محکم هستند که در حین چرت زدن به پشت، از لگن حمایت کنند. با این حال، بیش از هر چیز، فکر می‌کنم خواب‌های ترکیبی می‌خواهند جهش و تحرک تشک خود را در نظر بگیرند. بسیار مهم است که این تختخواب‌ها بتوانند به راحتی حرکت کنند و موقعیت خود را تنظیم کنند، بنابراین احتمالاً می‌خواهند روی تشک‌های لاتکس شناور یا هیبریدی تمرکز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *