بررسی بهترین تشک‌های بازار

بررسی بهترین تشک بازار

همه ما یک سوم از عمر خود را در خواب و در تخت خواب می‌گذرانیم. بنابراین همان اندازه که در انتخاب مبلمان، لباس و کفش حساسیت داریم باید به فکر یک تشک مناسب و استاندارد برای یک خواب راحت باشیم. تشک خوشخواب یكی از مهم ‌ترین وسایل در منزل بوده كه از لحاظ دانش پزشكی هم خیلی با اهمیت هستند.  اگر تشکی که استفاده می‌کنیم غیراستاندارد، غیرقابل استفاده و قدیمی باشد، باعث می شود دچار بیماری‌های عضلانی و استقامتی شوید كه شایع ترین آنها بیماری دیسک كمر است.

 

بهترین تشک طبی

ویژگی‌های تشک مناسب

تشک مناسبی که باعث راحتی ما در هنگام خواب باشد و درد در ناحیه‌های مختلف بدن ایجاد نکند باید ویژگی‌هایی داشته باشد. ویژگی‌های تشک خوب و مناسب به شرح زیر است:

 • راحتی تشک: یک تشک خوب تکیه گاه مناسبی برای بدن می‌باشد و حالت ستون فقرات را در همان وضعیت ایستاده نگه می دارد. در زمان انتخاب تشک بیشتر به وضعیت قرار گرفتن شانه، باسن و کمر بر روی تشک دقت کنید چون در هنگام خواب بیشترین وزن بدن روی این نقاط می افتد، تشک خوب باید بتواند با توجه به نیاز فرد و بسته به راحتی او در خواب، این مشکل را برای فرد حل نموده و باعث لذت بردن شخص در هنگام خواب بشود.
 • کیفیت و دوام تشک: کیفیت مواد به کار رفته مهم است. ممکن است برای خرید تشکی که دارای کیفیت بهتری است مجبور به پرداخت هزینه بیشتری شوید، اما مطمئن باشید که ارزش هزینه بیشتررا دارد. با این کار نه تنها مدت زمان بیشتری می‌توانید از آن استفاده کنید بلکه بدنتان نیز در آرامش کامل به سر می برد، چرا که تنها در خواب است که بدن فعالیت روزانه و خستگی‌های چندین ساعت کار متداول را می‌تواند دفع کند.
 • جنس اسفنج بکاررفته در تشک: در تشخیص نوع اسفنج به کار رفته تشک باید به وزن و تراکم آن دقت کرد. این اسفنج‌ها هر چه متراکم ‌تر باشند به طبی تر شدن تشک کمک کرده و مقداری سفت تر میگردند و هرچه باز تر باشند شُل تر شده و گودتر می‌گردند، وزن اسفنج‌هایی که سنگین تر می‌باشند از تراکم بیشتری برخوردار هستند.
 • فنر تشک: نوع فنر بندی تشک, ضخامت مفتول فنر و فریم دور در کیفیت تشک‌های فنری مهم هستند. همچنین تشک‌هایی که دارای فنر پاکتی هستند از قابلیت بیشتری برخوردارند به طوریکه تمام فنرها تک تک داخل فنر و منفصل هستند و در صورتی که دو نفر روی تشک باشند با تکان خوردن یکی دیگری متوجه نخواهد شد. همچنین در دراز مدت فنرها بدلیل اصطحکاک یکدیگر جیر جیر نخواهند کرد.
 • اندازه تشک: اگر تشک خیلی کوچک باشد آرامش در خواب را از شما می‌گیرد. برای تجربه یک خواب راحت باید آزادی حرکت داشته باشید، معمولا از تشک‌های کوچکتر برای استفاده در کمپ‌ها و سفر استفاده می‌شود زیرا این نوع تشک‌ها حجم و فضای کمتری را اشغال می‌کند و برای استفاده چند شب مناسب هستند، بنابراین برای خواب در منزل از تشک استاندارد استفاده نمایید.
 • ارتفاع تشک: ارتفاع تشک‌ها با توجه به لایه‌های داخلی مانند موکت، پنبه، الیاف و رویه متفاوت خواهد بود و در طول عمر کالا نقش مهمی دارند. هرچقدر ارتفاع بیشتر باشد تشک مرغوب‌ تر و در ضمن اگر از روتختی استفاده کنید بدلیل ارتفاع بیشتر سرویس خواب شما زیباتر خواهد بود و ست لحاف جلوه بهتری خواهد داشت.

لایه های درون یک تشک عالی

انواع تشک

تشک‌ها به طور کلی به 5 دسته تقسیم می‌شوند. که این انواع عبارتند از:

 1. تشک فنری: این نوع تشک، برای افرادی با سن پایین و وزن کم مناسب است. به دلیل ارتجاعی بودن این تشک‌ها وزن در سطح تشک پخش می‌شود.
 2. تشک طبی: تشک طبی، دارای فنر نیست و خاصیت طبی دارند. قیمت تشک طبی به نسبت گرانتر از تشک های فنری است. این نوع تشک معمولا وزن کمتری داشته، سفت‌تر بوده و جنس آن می تواند از اسفنج (پلی یورتان)، فوم پلی اتیلن و یا فوم پلی استایرن (یونولیت) باشد و طول عمر نسبتا کمتری نسبت به بقیه انواع تشک دارد. تشک طبی از نوع اسفنجی، نرم تر و با کیفیت تر هستند. بر اساس نوع و دانسیته اسفنج به کار رفته در تشک قیمت و کیفیت تشک طبی متفاوت خواهد بود.
 3. تشک طبی و فنری: برخی از تشک‌ها طبی و فنری هستند که تشک مناسبی برای تمام سنین می‌باشد.
 4. تشک آبی: این نوع تشک با پر کردن آب گرم، حالت ارتوپدیک پیدا می‌کند. این نوع تشک‌ها مناسب پیک نیک رفتن می‌باشد.
 5. تشک بادی: تشک بادی از آن نوع تشک‌هایی است که سفتی آن را می‌توان با یک دستگاه کنترل کرد.همچنین این تشک‌ها در سفر کابرد دارند.

از این که با ما در این نوشته همراه بودید سپاسگزاریم. سعی کردیم در این نوشته به بررسی بهترین تشک های بازار بپردازیم. در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز دارید نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.