خواب مناسب چقدر در پیشگری از کمردرد موثر است؟

ما در طول روز زمانی که کار می کنیم یا راه میرویم و یا رانندگی میکنیم پیوسته بروی گردن، ستون فقرات و پاها فشار وارد میکنیم. اگر اضافه وزن داشته باشیم که این فشار بیشتر از حالت عادی است.

بعد از یک روز پر از خستگی چیزی که می تواند آسیب های وارده را جبران کند یک خواب مناسب و استراحت جهت ترمیم بدن است.

تصور عمومی بر این است که جای خواب یا تشک در خواب خوب موثر است. البته که بسیار موثر است. اما یک تصور نادرست وجود دارد که برای خرید همه دنبال تشک طبی هستند. بسته به نوع فیزیک هر شخص، مثل قد و وزن همینطور اگر ملاحظات پزشکی خاصی مد نظر باشد، باید تشک مناسب را انتخاب کرد.

ارسال رایگان | تحویل درب منزل | پرداخت در محل

– – تخفیف ویژه را از ما بخواهید – –

تحویل تهران کمتر از 12 ساعت

— 021-2842-3448 —

— 0910-201-47-53 —

تشک طبی واقعی کدام است؟

تشک طبی واقعی، تشکی بدون فنر است که اسکلت آن اسفنجی است. این تشک ها معمولا درجه سفتی نسبتا بالاتری نسبت به تشک های فنری دارند. در مورد کسانی که دیسک کمر دارند یا درد های استخوانی دارند یا به جای خواب سفت عادت دارند این مدل تشک ها توصیه می شود. اما آیا تشک طبی برای همه مناسب است؟

جواب را همه می دانیم. خیر! مثلا کسانی که گودی کمر دارند یا خواب سفت برایشان مناسب نیست و احساس خوبی نخواهند داشت برعکس اگر تشک نسبتا نرم باشد، برای گودی کمر مناسب است و احساس بهتری خواهند داشت. به خصوص تشک های مموری فوم دار برای گودی کمر مناسب است.

البته یک معیار مهم دیگر می تواند قیمت باشد. قیمت تشک خوشخواب بنا به مدل و ویژگی های خود و همینطور سایز، می تواند متفاوت باشد. شما می تونین تشک های خوشخواب و رویا رو با تخفیف ویژه از حراج تشک بخرین.

اما آیا تشک به تنهایی می تواند از دردهای استخوانی و عضلانی پیشگیری کند؟ آیا ملاحظات دیگری نیاز است؟

بله !! یک بالش مناسب. بسته به فیزیک و جثه بدن (عرض شانه، ارتفاع گردن و…) و همینطور به مدل خوابیدن (به پهلو، طاق باز، روی شکم و …) باید بالش مناسب را انتخاب کرد. البته بعضی وقتها عادت های نامناسب برای خواب بیشترین آسیب را به گردن و ستون فقرات می رساند. شما می توانید با انتخاب یک بالش طبی مموری فوم مناسب، از گردن و ستون فقرات در خواب حفاظت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *