یک راهنما برای انتخاب و خرید تشک مناسب

 

در اینکه ما بیشترین زمان خود را در تختخواب میگذرانیم کسی شکی ندارد. پس خرید تشک نباید ساده گرفته شود زیرا روز خوب ما از رختخواب  شروع می شود.

چند عامل را باید در خرید تشک در نظر بگیریم تا به بهترین گزینه خرید تشک خود برسیم و سپس آن را تهیه کنیم.

سعی می کنیم این مطلب را با توجه سوالات و تعامل با مصرف کنندگان به روز کنیم تا شما را به انتخاب خوب خود نزدیک کنیم.

ما 3 دسته کلی تشک داریم:

  1. تشک های فنری مرسوم که اسکلت آنها فنری متصل است. تمام فنرها در این نوع تشک به هم بافته شده اند و حرکت سطح تشک به حالت صفحه است. دقیقا وقتی لبه تشک می نشینید سمت دیگر حرکت می کند و در تشک های دو نفره هنگام نشست و برخاست یا غلتیدن کاملا قابل احساس است.
  2. تشک های فنری منفصل که جدید بوده و فنرهای آن جدا از هم قرار دارد. این جدا بودن فنر ها باعث می شود که هر فنر براساس میزان میزان وزن و فشاری که به آن وارد میشود عمل کند. این عملکرد فنرها 2 مزیت مهم برای تشک ایجاد می کند یکی اینکه باعث حالت گیری تشک براساس شکل بدن کسی می شود که روی آن می خوابد و ارگونومی بدن را حفظ می کند. دوم آنکه از ایجاد ارتعاش و لرزش در تشک جلوگیری می کند که در تشک های دو نفره خیلی عامل مهمی به شمار می آید.
  3. تشک های اسفنجی که بازار به تشک های طبی مشهور هستند. این تشک ها طبع بسیار سفتی دارند ( خوابیدن روی تشک طبی مثل خوابیدن روی زمین است !).

 

کدام نوع از تشک ها برای من مناسب است:

اگر پزشک برای شما تشک طبی یا مدیکال تجویز کرده است یا اینکه برای خوابیدن جای سفت را ترجیح می دهید تشک طبی بخرید.

در ذهن عموم مردم تشک طبی یعنی تشک استاندارد، ولی این باور نادرستی است. تمام محصولات برندهای تشک استاندارد هستند. تشک طبی یا مدیکال بیشتر توسط پزشکان برای بیماران استخوانی و عضلانی و یا مسن تر ها تجویز می شود.

اگر تشک دو نفره می خواهید بخرید پیشنهاد ما خرید تشک فنر منفصل است، مهمترین دلیلش هم همانطور که در توضیحاتش گفتیم عدم ارتعاش و لرزش در سطح تشک است و شما هنگام خوابیدن، بلند شدن و غلتیدن همسرتان لرزشی در سطح تشک احساس نمی کنید.

تشک های فنری یا همان فنر منفصل ها نیز جایگاه خود را در بازار دارند. قیمت آنها مناسب تر بوده، و از لحاظ میزان سفتی بین تشک های طبی و فنر منفصل قرار می گیرند.

 

امروزه با روند افزایش ارتفاع تشک ها مواجه هستیم تشک هایی تا ارتفاغ نیم متر!!! ولی الزاما با افزایش ارتفاع کیفیت افزایش نخواهد یافت.

اولین نکته ای که برای انتخاب ارتفاع تشک خود باید مد نظر قرار دهید این است که سرویس خواب شما حداقل و حداکثر چه ارتفاعی از تشک را در خود جای می دهد.

خیلی ساده می توانید نسبت به تشک قبلی یا اگر سرویس خواب شما جدید است با متر اندازه گیری کنید. خیلی مهم است که این اندازه گیری نسبت به تاج تخت شما باشد که زیبایی سرویس شما را تغییر ندهد.

اما اگر باکس تخت استفاده می کنید می توانید از هر ارتفاعی از تشک ها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *