تخت باکس هتلی

تخت باکس هتلی

تخت باکس ساده را معمولا در هتل ها دیده ایم. چیزی شبیه تشک که سطحی محکم دارد و زیر آن پایه نصب شده است که تشک را روی آن قرار می دهند. تخت باکس های ثابت معمولا با پارچه پوشیده می شوند اما اسکلت درونی آنها چوبی یا فلزی می تواند باشد که قانون برای هتل‌ها تنها استفاده از باکس های فلزی را به دلیل عدم آلوده شدن را مجاز دانشته است. رنگ پارچه های تخت های باکس در هتل ها معمولا سفید است اما در طراحی های جدید از تخت باکس های با پارچه مخمل برای یک دکور زیبا استفاده می شود. همینطور از پارچه های مخملی و چرم ها نیز با رنگ های متنوع برای دکوراسیون های متفاوت  می توان باکس ها را سفارش داد. به علاوه می توان تخت باکس های هتلی را به صورت لمسه نیز سفارش داد. این طرح ها در مرحله نهایی طراحی داخلی معولا طراحی می شود.

تخت باکس چیست؟

تخت باکس که به نام تخت با رویه پارچه نیز شناخته می شود از:
 1. اسکلت باکس
 2. پارچه رویه
 3. و پایه می باشد.
ساخته شده است. در این مدل شما قید و کفی تخت نمی بینیم و تشک بروی سطح باکس قرار می گیرد. از دلایل محبوبیت تخت باکس و اینکه در هتل ها از آن استفاده می کنند می‌توان چندین مورد را نام برد از جمله :
 • قیمت مناسب نسبت به سرویس خواب
 • امکان استفاده از تنوع رنگ و پارچه و همراستایی با دکوراسیون
 • یک پارچه بودن سازه باکس (در تخت قید و کفی تخت جدا هستند که باعث خرابی تشک و سروصداست)
 • حمل و نقل آسان
 • ارتفاع بلند (به نسبت تخت)
 • عمر بالاتر تشک به دلیل صلب بودن باکس و پوشش تمام زیر تشک خوشخواب
به دلیل همین مزایا هتل ها از تخت باکس به جای سرویس خواب استفاده میکنند و در بین مصرف کنندگان خانگی نیز محبوبیت زیادی پیدا کرده است. شما می توانید به آسانی یک تخت باکس بخرید و به راحتی از آن استفاده کنید نه نیاز به نصب هست نه سختی حمل و نقل و نه خرابی و نه سروصدای و جابه جایی کف تخت! شرکت های مختلفی در مدل‌ها و سایزها با متریال متفاوتی به تولید و عرضه باکس مشغول هستند. که می توانید بسته به معیارهایی که دارید از بین آنها محصول مطابق با نیاز خود را پیدا کنید.

سایزهای قابل عرضه تخت باکس:

تخت باکس مثل تشک در سایزهای استاندارد تولید و عرضه می شود که به صورت یک نفره و دو نفره هستند
 1. تخت باکس یک نفره 90*200 سانتیمتر
 2. تخت باکس یک نفره 100*200 سانتیمتر
 3. تخت باکس یک نفره یا یک و نیم نفره 120*200 سانتیمتر
 4. تخت باکس دو نفره 140*200 سانتیمتر
 5. تخت باکس دو نفره کویین 160*200 سانتیمتر (امکان سفارش 2عدد باکس 80*200)
 6. تخت باکس کینگ دونفره 180*200 به صورت 2عدد باکس 90 درکنار هم عرضه می شود
به دلیل سختی حمل و نقل و زمان نظافت برای بلند کردن به صورت استاندارد 2 باکس در کنار هم قرار میگیرد ولی تشک آن بک تکه در سایز 180*200 روی آن قرار می‌گیرد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *